Lezec roku

Pravidla oddílové soutěže Lezec roku 

(Stará verze z roku 2018. Aktualizovaná verze pro rok 2019 comming soon…)

 • Soutěžit mohou pouze členové HO Start Ostrava.
 • Každý soutěžící jednou ročně do 30. listopadu sepíše své nejhodnotnější výstupy lezecké i skialpinistické. Max. počet uvedených výstupů je 10. Výběr si každý zváží sám, tak aby zaujal.
 • Hodnoceny jsou výstupy z období 1.12. minulého roku do 30.11. aktuálního roku.
 • Povinné údaje jsou: Datum, Oblast, Věž/Stěna, Cesta, Styl. K výčtu cest je možno přidat krátký komentář.
 • Hodnotí se lezení od boulderů a cvičných skal, přes písky až po 8.000, dále pak skialpinistické výstupy a případně výsledky lezeckých soutěží. Výstupy na umělé stěně se nepočítají, kromě oficiálních soutěží.
 • Cesty sepište formou tabulky a textu, nejlépe ve Wordu.
 • Soutěžní výstupy je třeba zaslat na Petra Macháčka nejpozději do termínu uzávěrky soutěže (30.11.)
 • Hodnocení provedou členové výkonného výboru oddílu.
 • Ženy a muži jsou hodnoceni zvlášť.
 • Je na zvážení výboru, co bude hodnotit. Zda jednotlivý špičkový výkon, nebo všestrannost a vysokou aktivitu, nebo výjimečný výkon v rámci možností daného lezce.
 • Věcně odměněna budou první tři místa v kategoriích muži a ženy, případně pak prémie výboru oddílu.

3 komentáře u „Lezec roku“

 1. Ahoj, vím že neznalost neomlouvá… Chtěl jsem se letos přihlásit do oddílové soutěže – lezec roku, ale narazil jsem na termín uzávěrky a nenapadlo by mě, že lezecký rok končí 15.12. a těch zbylých 16 dní patří nadcházejícímu roku. Do této soutěže bych se přihlásil poprvé, proto jsem byl tímto zaskočen. Nevím kolik má kdo volného času, já ho zrovna moc nemám, natož zabíjet čas u počítače. I to že hlasování o výsledcích má probíhat pouze přes síť, mi připadá diskriminující vůči lidem, kteří tak prostě nežijí. Možná že by šlo udělat kompromis s tím jak se hlasovalo původně. Hodně zdaru a radosti z lezení 🙂

  1. Adame neznalost skutečně neomlouvá. Nemůžeš přece na závěr roku chtít měnit pravidla, která se dohodla před rokem a všichni o nich věděli. Klidně ale pošli Novajdovi své výstupy mailem i teď, uzávěrka se prodloužila. Pokud jsi opravdu měl za celých těch uplynulých cca 330 dní poprvé chviličku času podívat se na web, tak to ti, nezlob se, fakt nevěřím. A pokud za hlasování přes síť považuješ i zaslání mailu, jak píše Novajda v poznámce k anketě, tak nevím, co ti mám odpovědět. Snad jen to, že hlasování na poslední chvíli během výročky jsme opravdu zavrhli jako nevhodné.

   Howgh, jak by pravil Luďa 😉

 2. Zdar.
  Připomínám stěžejní soutěž HO Start. Pravidla jsou výše včetně termínu pro dodání (emajl novacek.petr@ovak.cz). Jedinou změnou je, že nepreferuji nýbrž vylučuji způsob podání pořadovým číslem v lezdeníčku. To je ale překvapení, že! Jen si pěkně dejte práci těch pár cest vypsat do excelu nebo wordu, ať je to stručné a přehledné. U komentářů postupujte stručně a výstižně. Řekl bych až po bolševicku, na nějaké rozplizlé cancy není časoprostor. P

Napsat komentář