Galerie

Záhorie – SK, foto report z oddílové akce (Pavlos-foto)

Zdarec, jen v krátkosti, oddílovka kterou zařídil PČ na Slovensku v oblasti Záhorie (nad Bratislavou) se od A do Z povedla. Ubytování v kempu v Obci Kuchyňa pohodové ve stanech, zázemí klasicky kempové s krčnou, takže pohoda. Lezecky pěkné, za mě resp. za nás co jsme zůstali jen na víkend. Navštívili jsme dvě oblasti Blázon a Kršlenicu, obé vápno, většinou neoklouzané a dobře zajištěné (pochopitelně až na několik výjimek). Počasí jak na objednávku, oblasti doporučení hodné, nejlépe na jaro a na podzim co se Kršlenice týká, Blázon asi celoročně, přece jenom je více v lese a na sever. Jak bylo najdete tady:

Hore zdar!

Pavlos

Leonidio dle PN

Jarní výlet do slunné Helady se vydařil.

Zpráva z oddílového výletu do Řecka

Je mi milou povinností vyhodnotit oddílový zájezd.

Rozhodl jsem se pro multikriteriální analýzu. Do této vstupují tato kriteria:

  • Počet vylezených cest
  • Obtížnost vylezených cest
  • Styl, ve kterém byly vylezeny
  • Počet dní strávených v Leonidiu
  • Běžný standard obtížnosti lezený daným jedincem
  • Sympatie, které k dotyčnému chovám

Pro vyhodnocení jsem využil jednoduchou excelovou kontingenční tabulku s využitím maker. Cestám jsem přisoudil podle obtížnosti počet bodů tak, že vyšší stupeň vždy je 1,1357 násobkem hodnoty stupně nižšího s tím, že + a – je považováno za plnohodnotný stupeňˇa obtížnost 4 představuje 4 body. OS a RP jsme hodnotil jako 1,1587 násobek AF přelezu, ale za každý další pokus o RP jsem koeficient snižoval o 2,47%, ale tak aby byl maximálně stejný jako AF. TP je vždy 0,8765 násobkem OS s tím, že za každé odsednutí je výsledek opět snižován o 2,47%. Získanou hodnotu jsem podělil počtem dní strávených v Leonidiu, zde jsem započítal i restdeje a čas počítal od překročení (přeletění) řeckých státních hranic.

Dále jsem se rozhodl postupovat podobně jako golfisté, kde osoba s vysokým handicapem může porazit podstatně horším výsledkem osobu s nízkým handicapem. To jsem proved tak, že výslednou hodnotu jsem násobil druhou odmocninou z rozdílu mezi průměrnou obtížností lezenou v Leonidiu a standardní obtížností lezenou běžně tak, jak jsem každému na základě odborného odhadu přiřadil.

Poté jsem přemýšlel o aspektu sympatií. Toto významně ovlivnilo výsledek a rozhodl jsem se pro Vás nechat zastřené rouškou tajemství.

Ani s použitím nejnovější verze excellu a po několika nocích intenzivní práce jsem nedospěl k uspokojivým výsledkům. Pořád mi to vycházelo, že zvítězila Hanka, já za ní v těsném závěsu a pak dlouho nic. (Asi ne úplně optimálně nastavený parametr u posledního kritéria). Protože jsem nevyhrál, byl pro mě výsledek nepřijatelný, seru na to a přiděluji všem účastníkům stejně bodu. Nevím kolik to je. Účastníci jsou tito:

Lucka a Pavlos

Radka a Otmar

Zuzka a Michal

Jirka a Béďa

Ingrid a Tom

Hanka a hodnotitel

 

Ještě k celkovému dojmu:

Byla to moc pěkná dovolená, fotek už je dost vystavených a možná ještě nějaké přibydou.

Leonidio je bouřlivě se rozrůstající oblast, ve které se stále intenzivně pracuje. Osobně jsem tam viděl v propoceném tričků švýcarského staříka co se jmenuja Claud Remy vrtat nýty a vytloukat. Rostou i nové těžké cesty, ale viděl jsem hlavně „tuny“ nových nýtů v cestách odhadované obtížnosti kolem 5 – 6 fr.

V čase co mi zbývá, bych se tam ještě rád párkrát vypravil, možná ty nadcházející Vánoce.

 

PN

 

Paklenica za studena – Velikonoce 2016 (photomach)

Tak jsme si vyjeli za sluníčkem na jih a první dvoudélku ve stěně jsme pořádně zmrzli. Ta zima měla ale jednu výhodu – skály skoro prázdné. Temná bura v následujících dnech odezněla a v neděli to bylo nahoře bez. Zcela nečekaně jsme hned druhý den narazili na Filipa s Maruš, takže v následujících dnech (a večerech) bylo veselo. Prostě Paklenica fajna, jak děvucha dajna.